Školy a školky

Přijeďte na školní výlet do srdce Českého ráje. Připravili jsme pro vás zábavný kulturně- vzdělávací program přímo pod gotickým hradem Kost

Školy a školky

Bohužel z důvodu nařízení vlády a současné nepředvídatelné situace kolem COVID–19 jsme nuceni zrušit  program v červnu pro školy a školky - O zatoulaném dravci na hradě Kost. Za vzniklé komplikace se omlouváme a děkujeme za pochopení.

 

 

 

Zveme vás na školní výlet do srdce Českého ráje. Připravili jsme pro vás zábavný, kulturně-vzdělávací program. Letos nově hrajeme na dvou scénách. První z nich je jedinečný amfiteátr přímo pod monumentálním gotickým hradem Kost. Druhou scénou bude zrekonstruovaný multifunkční prostor, nacházející se nad hradním sklepením. Přeneste se s námi do období gotiky, do období rytířů, princezen a tajuplných bytostí. 

Obě hlediště jsou krytá proti slunci i dešti a jejich kapacita je 160 dětí. Program se koná za každého počasí.. 

 

Předškoláci a děti 1.-5. třídy ZŠ se mohou těšit na výpravnou pohádku:

 

O ZATOULANÉM DRAVCI

Jak již název napovídá, dotkneme se v ní starodávného způsobu lovu - sokolnictví. Součástí pohádky je ukázka loveckých dravců.

Seznámíme se s udatnou královnou, její smečkou loveckých psů a společně se pokusíme napravit zlotřilé rytíře. Dozvíte se, proč není v království pan král, nahlédnete do sokolnického domku a společně s královnou se vydáte za největším hradním dravcem, kterým je kostecký šestimetrový drak. Rytíři vás překvapí brilantním jezdeckým uměním, které trénují po celý rok. Herci vystupují v  dobových kostýmech, příběh je plný napětí a humoru, při kterém se baví všichni - od předškoláků po dospělé.

 

Celý náš program je interaktivní. Na základě podnětů od paní učitelek, jsme letos připravili možnost pro ty z vás, kteří mají zájem zapojit se do pohádkového děje ještě více. Chcete téma školního výletu začlenit do třídního vzdělávacího programu?

Bližší informace najdete zde: HRAJTE S NÁMI

 

Cena programu

 

110 Kč dítě, pedagogický doprovod zdarma.

 

 

V rámci výletu je možno si přiobjednat

 

-vstup do hradu  - 50 Kč dítě,  pedagogický doprovod zdarma.

-oběd v restauraci U Draka - 65 Kč. 

 

Přihláška zde

Vyplněnou přihlášku zašlete na email:  skoly.decosty@gmail.com

Kalendář volných míst zde

 

Zhlédněte naše videa

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Kudyznudy.cz - tipy na výlet